Haber

Bakan Tekin ‘Bir kere’ diyerek duyurdu: Seminerler online yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yarıyıl tatilinde düzenlenecek öğretmen seminerleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Tekin, daha önce yapılan uygulama nedeniyle birçok öğretmenin yarıyıl tatilinde farklı programlar yaptığını ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi yönünde taleplerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

SEMİNERLER ONLINE OLACAK

Bu nedenle seminerlerin yalnızca Kasım ortası tatilinde geçerli olmak üzere çevrimiçi olarak yapılmasına karar verildiğini söyleyen Bakan Tekin, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili iş arkadaşlarım,
Eğitim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalışıyoruz. Yarıyıl tatillerini bu anlamda planlamak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Hem yaz döneminde yapılan değişiklikleri değerlendirip hem de ortak sınavlar başta olmak üzere tatil sonrasında neler yapacağımızı planlamaya odaklı bir plan yaptık. İlgili genel müdür arkadaşlarımızın online sunumlarını ve sonrasında okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylı bir şekilde anlattık. Ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde birçok arkadaşımızın daha önceki uygulamalardan dolayı yarıyıl tatili için kendilerine farklı programlar hazırlayarak yüz yüze eğitimin ertelenmesini talep ettiklerini gördüm. programlar.
Bu nedenle semineri sadece Kasım ortası tatili için geçerli olacak şekilde online olarak düzenlemeye karar verdim. Sadece bir ricam ve uyarım var. Sizden ricam, lütfen online sunumları dikkatle takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz pratikte karşılaşacağınız teknik detayları sizlerle paylaşacaktır. Uyarım şu; nisan ortası tatili mutlaka yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı ona göre yapalım.
“Güzel olsun.”

 

esenyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu