Haber

Voleybol: Misli.com Sultanlar Ligi

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol

Hakemler: Nurper Özbar, Mehmet Topal

Fenerbahçe Opet: Meliha Diken, Eda Fazilet Dündar, Carneiro, Fedorovtseva, Vuchkova, Vargas (Gizem Örge, Lazareva, de Souza, Cansu Çetin, Buse Ünal)

VakıfBank: Kübra Akman, Cansu Özbay, Daalderop, Ogbogu, Egonu, Derya Cebecioğlu (Aylin Acar, Gabi, Buket Gülübay, Carutasu, Bajema, Bahar Akbay)

Setler: 25-20, 25-18, 33-31

Süre: 87 dakika (25, 25, 37)

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 17. haftasında Fenerbahçe Opet, VakıfBank’ı 3-0 mağlup etti.

Sarı-lacivertliler bu sonuçla ligdeki 13. galibiyetini aldı. VakıfBank ikinci yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya etkili başlayan Fenerbahçe Opet, setin başında VakıfBank’ın yaptığı hataları iyi değerlendirerek 4-0 öne geçti. Ogbogu, Vargas ve Vuchkova ile sayıları bulan VakıfBank’a karşılık veren sarı-lacivertliler, molaya 11-5 önde girdi. Egonu’nun oyundaki ağırlığı ile toparlanan konuk ekip, skoru 14-14’e getirdi. Fenerbahçe Opet ilk seti 25-20 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci setin ilk bölümü karşılıklı sayılara sahne oldu. Devre arasına 11-7 giren Fenerbahçe Opet bloklarda VakıfBank’ı domine etti. Fedorovtseva’nın sayıları ile etkili olan sarı-lacivertliler seti 25-18 önde tamamlayarak skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sete hızlı başlayan VakıfBank, Egonu ve Bajema’nın sayıları ile skoru 16-10’a getirdi. Mücadeleyi bırakmayan ve toparlanan Fenerbahçe Opet, Fedorovtseva ve Vargas’ın ürettiği sayılar ile 24-22 öne geçti. Daha az hata yapan ve Vargas ile etkili olan Fenerbahçe seti 33-31, maçı da 3-0 kazandı.

haber-yahyali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu