Yaşam

Resmi Gazete’de Yayımlandı: Kredi Kartı Kullanımı ve Taksitli Alışverişlere Yeni Kısıtlamalar Geliyor

Resmi Gazete’nin sonuncusu yinelenen sayıdaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. 2024 Yıllık Cumhurbaşkanlığı Programının Onaylanmasına İlişkin Karar (Karar Numarası: 7739)” yayınlandı. Bu karar, en önemlisi, kredi kartı kullanmakVatandaşları ilgilendiren önemli bir konuya ev sahipliği yapıyor.

Hükümet bir süredir Enflasyonun düşürülmesi hedefleniyor adımlar atıyor. Görünen o ki yakın zamanda kredi kartı kullanan vatandaşlar da bu durumdan etkilenecek. Konuyla ilgili detaylar şimdilik bilinmiyor ancak Resmi Gazete’de yayımlanan kararla kredi kartı kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. önlemler alınacakBelirtildi.

Kredi kartıyla alışveriş ve taksit seçeneklerinde azalma yaşanabilir.

‘2024 Yıllık Cumhurbaşkanlığı Programının Onaylanmasına İlişkin Karar’Kredi kartı kullanımına yönelik atılacak yeni adımlara göre,” tüketimin artmasını önlemek içinKararda, kredi kartı kullanımının enflasyonu artırıcı etkileri olduğu belirtildi. kısıtlayacak benziyor. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi şu anda tam olarak nasıl bir düzenleme yapılacağı belli değil.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre kredi kartıyla alışverişlerde ve nakit çekimlerde taksit sayısına ilişkin düzenleme yapılacak. Buradan; Kredi kartı ile taksitli alışverişlerde, Vade sayısı azaltılabilir ya da bazı kategorilerde taksitli alışverişin tamamen ortadan kalkabileceği sonucuna varabiliriz. Yapılacak düzenlemelerden etkilenmek istemeyen vatandaşların ihtiyaç duydukları ürünleri hemen satın almaları faydalı olacak gibi görünüyor…

sason-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu