Haber

CHP’de pozisyon paylaşımı krizi: Polis kapıyı kırarak odayı boşalttı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu ekiplerinin makam odası paylaşımı nedeniyle TBMM’de sorun yaşandı. Özel’in protokol müdürü Şükran Kütükçü kendini odaya kilitleyip kapıyı açmayınca polis kapıyı kırarak odayı boşalttı.

Edinilen bilgiye göre, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK genel müdürü olduğundan beri yanında olan ve özel sekreteri olarak görev yapan Şükran Kütükçü, kongrede taraf değiştirerek aralarında Özgür Özel’in de bulunduğu fark yaratanların yanında yer aldı. Özgür Özel, Kütükçü’yü protokol müdürü olarak atadı ve kendisine daha önce CHP’li meclis yöneticilerinin kullandığı odayı tahsis etti. Ancak CHP milletvekillerinin oylarıyla Meclis Yönetim Şefliği görevini Kılıçdaroğlu’na yakın Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kazandı.

Bayraktutan’ın daha önce CHP’li Meclis Yöneticilerine verilen odaya gitmesi gerekiyordu. Buna göre meclis yönetimi, odanın girişine meclis mülki amir tabelasını astı. Ancak Şükran Kütükçü ve parti yönetimi o tabelayı kaldırdı. Ayrıca Bayraktutan’a oda teslim edilmedi. Bunun üzerine Uğur Bayraktutan, Meclis Genel Sekreterliği’ne başvurarak odanın boşaltılmasını istedi. Genel Sekreterlik hem CHP grubuna hem de Şükran Kütükçü’ye yazı göndererek odanın boşaltılmasını istedi. Ancak yapılan temaslardan bir sonuç alınamadı. CHP Lideri Özgür Özel ve Grup Başkanvekili Ali Mahir Başkar da Kütükçü’nün odada kalmasına destek verdi.

Krizin çözülememesi üzerine Genel Sekreterliğin talimatı üzerine Meclis Polisi devreye girerek odanın boşaltılması için harekete geçti. Ancak elde edilen bilgiye göre Şükran Kütükçü kendini odaya kilitledi ve kapıyı polise açmadı. Meclis Destek Hizmetleri Çalışanı daha sonra makam odasının kapısını açarak Kütükçü’yü odadan çıkardı. Kütükçü, polis eşliğinde eşyaları toplayarak dışarı çıkardı.

Yaşananların ardından Şükran Kütükçü’nün eşyaları boşaltılarak oda Uğur Bayraktutan’ın danışmanlarına teslim edildi. TBMM Genel Sekreterliği, tüm uyarılara rağmen salonu boşaltmayan ve başdanışman kadrosunda görev yapan Şükran Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu