Haber

2023 Asgari Ücret Zammı? Asgari Ücrette Ara Artış Olacak mı? Bakan Bilgin Açıkladı!

Emekli maaşına yapılan 2 bin TL’lik zam sonrası gözler asgari ücrete çevrildi. Vatandaşlar taban fiyata orta düzeyde bir artış olup olmayacağını merak etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, gündemdeki konu hakkında açıklamalarda bulundu. Gazi maaşları hakkında açıklama yapan Bakan Alim, ocak ayında 8 bin 506 liraya yükselen asgari ücret hakkında konuştu. Peki 2023 taban fiyatında bir artış var mı? Taban fiyatta orta düzeyde bir artış olacak mı? Gelin detayları birlikte görelim…

Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Emekli maaşındaki artışın arkasında gözler orta fiyat artışına çevrildi.

Ocak 2023’te asgari fiyattaki yüzde 54,66’lık artışın ardından yeni asgari fiyat 8 bin 506 TL oldu.

Gündemi takip eden vatandaşlar, asgari fiyata orta düzeyde bir zam yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ocak ayında 2023’te geçerli olacak asgari fiyatı açıklarken, “Ara dönemde gerekirse zam yapmaktan çekinmeyeceğiz” sözlerini kullanmıştı.

2023 Taban Fiyat Artışı mı? Taban Fiyatta Orta Derecede Bir Artış Olacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum varsa düşünülebilir. Asgari ücrette herhangi bir ara artış olmayacak. Enflasyonun yüzde 20’lere kadar düştüğü bir ortam var.” ifadeleri kullandı.

geyveajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu